V Michálkovicích lítaly děti na košťatech

Na konci dubna se tým nadšených vedoucích a instruktorů z oddílu Dráčata vydal pod vedením jedenadvacetiletého hlavního vedoucího Jakuba Koziorka na již už tradiční Pálení čarodějnic v obci Michálkovicích, kde pomáhali s organizací úžasného odpoledne nejenom pro děti. Přidali se i instruktoři z havířovského oddílu Athelas a společnými silami pro děti připravili tři stanoviště.

Velká premiéra to byla pro teprve sedmnáctiletého Matyáše Joba, dráčatovského instruktora, který tento rok zajišťoval veškerou komunikaci s vedením obce a pořadateli akce. Těm samozřejmě patří velké poděkování nejen za to, že oddíly Dráčata a Athelas na akci přizvali, ale také, že si dali práci se zajištěním výborného občerstvení.

Na jejich stanovištích si to odpoledne několik set dětí vyzkoušelo střelbu z luku a hod granátem, ale otestovali si i svou hbitost při letu na koštěti skrze slalom. Počasí tentokrát přálo, čímž se akce náramně vydařila. Už teď se těší i na ty další, které je čekají v následujícím školním roce. 

Do konce tohoto školního roku je ještě čeká jedna akce, a to konkrétně SWAP, který náš tým organizuje v michálkovickém kulturním domě, a kde mají možnost lidé poslat do nových rukou své již nepotřebné věci, které mohou ještě dobře posloužit někomu jinému.