Aktuality

Velikonoce🐰 jsou sice ta tam, ale pojďme si ještě malinko zavzpomínat, jak je slavily naše kluby. Děti objevovaly kouzlo velikonočních tradic - dívky barvily vajíčka🥚 a kluci pletli pomlázky na následnou koledu. V rámci té si kluci hezkými pomlázkami vykoledovali vajíčka. A někde dokonce měly i dívky možnost vyšlehat kluky, protože byl přestupný rok! Fotky najdete níže
Šestého dubna zavítal do Litně již tradiční běh - tentokráte už dvanáctý ročník Běhu Litní a zámeckým parkem. Tato akce, pořádaná ČTU – T.K. Záskalák Liteň, p.s., si už našla pevné místo v regionálním sportovním kalendáři a letos opět potvrdila svou oblíbenost.Už od brzkých ranních hodin se běžci shlukovali v okolí zámeckého parku a netrpělivě čekali na začátek závodu. První závodníci, převážně ti nejmladší, se vydali na trať v deset hodin ráno. Počáteční nervozita a vzrušení se míchaly s radost…
Strakonická televize📺 natočila s oddílem Podskaláček z turisticko-vodáckého klubu T. K. Podskalí zajímavou reportáž. Hlavní vedoucí Libor Staněk s tábornickou přezdívkou „Hromada lidí“ vypráví, co děti během schůzek a výprav dělají. Paní redaktorka se pak zeptala🎤 přímo i dětí z klubu, co jich nejvíc baví a co jim nejvíc jde. Na závěr nalákal Libor diváky na třítýdenní letní tábor🏕️ s tématem „Samurajové“.Na reportáž se můžete podívat tady (začíná v čase 4:48)
Na konci března podnikl kolínský klub T.K. Průzkumník vícedenní výpravu na severozápad Čech do Královéhradeckého kraje. První den objevovali zříceninu hradu Vízmburk, která nabízela mnoho zajímavého, co si děti mohly prohlédnout. Začalo to královským sálem, následovalo menší prohlídkou mučírny a na konec si vyzkoušeli práci archeologů.
Turistický klub Orion uspořádal před pár týdny 2. ročník Orionského plesu. První ročník se konal loni a nebylo jisté, jestli by se taková akce mohla uchytit. No a rok se s rokem sešel zdá se, že účastníkům se takováto událost zamlouvala.
Ve středu 24. dubna pořádá Kariérní centrum Jihočeské univerzity panelovou diskuzi na téma Dobrovolnictví jako nástroj wellbeingu. Přestaví se na ní zástupci několika organizací, a to včetně ČTU. Za Českou tábornickou unii se zúčastní i naše skvělá náčelnice Renata „Rendy“ Švestková. Ta totiž nejenže vede ČTU, nýbrž působí i jako vyučující primárně na Zdravotně-sociální fakultě Jihočeské univerzity.V první části debaty položí paní moderátorka zástupcům pár úvodních otázek a na to naváže část, ve…
Pojď do toho s námi! Tábornice a táborníci se zapojí do výzvy s názvem Kampaň obyčejného hrdinství. Kdo výzvu organizuje?Výzvu pořádá TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. v rámci svého programu EKOŠKOLA. Více o výzvě si můžeš počíst tady.Kdy výzva proběhne?Od pondělí 22. dubna do neděle 28. dubna 2024Kdo se může zapojit?
7. dubna se po celém světě slaví Světový den zdraví🫀. I my s táborníky si ho připomínáme, protože víme, že být táborníkem znamená být zdravý a čilý jako rybka🐟. Pojďte spolu s námi zjistit, jak konkrétně může tábornictví prospívat nejen vašemu zdraví.
Ateliér ČTU sídlící nedaleko OC Eden na Praze 10 nabízí volná místa pro děti a mládež ve svém Klubu přežití v divočině, deskových her, řemeslného tvoření a také ve výtvarných kroužcích. 
Co takhle začít nový měsíc dobrým skutkem? Náš středočeský klub T.K. MARY-M Kladno pořádá veřejnou sbírku. Chtějí získat tolik potřebné finance, aby dětem mohli zajistit dostatečné materiální vybavení nejen na celoroční činnost ale i na tábor. Každý halíř bude plně využit – například na stany a teepee, na kamna a komín, ale i na dovybavení kuchyně.