Aktuality

Ahoj kamarádi z řad ČTU, rodiče, sousedé,již zítra se na vás těšíme společně s naším Ateliérem ČTU na sousedském svařáku a vánočním tvoření! Přijďte na předvánoční setkání u pražského ústředí na Prahu 10. Můžete se těšit na výrobu vánočních svícnů, kterou díky připraveným materiálům zvládnou i ti nejmenší. Dospělí si pochutnají na tábornickém svařáku, který je opravdu ten nejlepší v Praze:-). Na duši nás zahřeje i společné vyprávění a zimní atmosféra. 
Ahoj kamarádi,VR Praha pro vás připravila na víkend samoobslužný orientační běh v pražské Divoké Šárce. Můžete přijít na hromadný start v sobotu v 10:00 či poté běžet samostatně až do neděle (podvečer). Těšit se můžete na zákoutí Divoké Šárky, do kterých jste pravděpodobně ještě nezabloudili.Místo konání: Divoká Šárka / ze strany VokovicHromadný začátek s výkladem mapy: 10:00
V červnu 2024 opět proběhne školení na malou placku - oddílový vedoucí a instruktor. Akce probíhá pod záštitou T.O. Navaho a T.O. Berounka Tetín z tábornické oblasti Střední Čechy - Západ. Organizátoři již spustili přihlášky, kapacita je omezena. Neváhejte se přihlásit včas na níže uvedený kontakt. Termín: 7. - 9. června 2024Místo: Táborová základna Manětín, Plzeň - severCena: Bude upřesněna podle finálního počtu přihlášených
Českobudějovický oddíl Čtveráci a Šlápoty uspořádal Velké indiánské hry v autentické amotsféře a krásné přírodě Novohradských hor. 
Tématem pátého vydání časopisu Archa z dílny ČRDM je "Vyhrazeno prázdninám". Píšeme zde o důležitosti návratu dětí k přírodě, o digitálním detoxu a našich aktivitách, při kterých si mnohdy účastníci na mobil či jinou elektroniku ani nevzpomenou. Některé naše tábory jsou dokonce i bez elektřiny. Jak na to děti reagují? To se dočtete v článku:-). Časopis naleznete v pdf níže či na webu https://crdm.cz/archa/aktualni-cislo/
Moc děkuji všem, kteří dorazili na letošní podzimní "22". I když jsem nemohl být přítomen osobně a počasí také nebylo nic moc, věřím, že to pro vás nebyl ztracený čas a vládla opět "Lipnická pohoda". Moc děkuji za práci, kterou jste odvedli, děkuji osádce kuchyně za skvělý gastroservis a již se těším na jaro. Ještě jednou moc díky všem.Náča
O víkendu jsme pořádali pro naše členy pracující s dětmi a mládeží vzdělávací Kurz blízké vztahy bez násilí. Zájemci se hlásili předem a přijeli z celé ČR! O kurz byl enormní zájem. S násilím se za život setká spousta dětí, mladých i dospělých. Jak toto náročné téma a situaci uchopit a jak jim správně porozumět? I na to účastníci získali odpovědi a cenné znalosti.
Organizátoři nového pražského kola Brány obohatili soutěž o workshopy pro děti, které byly spojeny s hudbou, tancem, rytmem a kreativitou. Jak napsat písničku, jak cítit a udržet rytmus, nebo jak pracovat s vlastním hlasem - to byly jen některé z dovedností, které děti ochutnaly. Workshopů se zúčastnily také děti z dětského domova v Dobřichovicích. Všem se celý den moc líbil. 
17. mimořádný Sněm ČTU se koná 2. 12. 2023 na ústředí ČTU v Praze. Důvodem jeho svolání je volba revizora/revizorky ČTU.Pozvánka a program v příloze níže. 
Tábornice a táborníci z Jižní Moravy se mohou těšit na další dny plné kreativního tvoření pod vedením Jany Budíkové. Tradiční "Rukodělky" proběhnou v termínu 20. - 21. října 2023 v Brně -Lískovci  "Na Lysce". Na programu je TRIČKÁRNA - tisk, nástřik přes šablony, malba na textil a studená batika. Pro zájemce bude k dispozici ebru (snímání barevného filmu z vodní hladiny).