Aktuality

Máme tu už třetí týden a s ním i třetí díl z minisérie Poznejte oblasti ČTU. Dnes se vydáme na západ do Západočeské oblasti.Oblast na mapě hledejte na území Plzeňského kraje. V 3 klubech a osadách se sdružuje 56 táborníků.Věděli jste, že na místní zřícenině hradu Gutštejn má tradici nevšední akci Kuličkyáda?
V druhém příspěvku ze série Poznejte oblasti ČTU zamíříme na východ naší republiky do Beskydské oblasti.Beskydská oblast leží v Moravskoslezském kraj, kde celkem sídlí 6 klubů, osad a oddíly, v nichž najdeme 255 táborníků.Určitě pro vás bude novinkou, že úplně první náčelník oblasti Josef Gloziga působil v této funkci úctyhodných 28 let. A jeden čas dokonce oblast pořádala mistrovství ČR v hodu nožem a sekyrou!
Ještě než vypukly tábory, tak došlo na oblastní setkání klubů, osad a oddílů Jižní Moravy. Letošní setkání bylo oproti předchozímu roku trochu komornější, nicméně si ho účastníci i přes déšť během sobotního večera i noci velmi užili. 
Věděli jste, že v České tábornické unii máme 12 oblastí rozesetých po celé České republice? Pojďte je s námi přes léto objevovat!Oblast Velké Lucko se rozprostírá přes 3 kraje ČR – Karlovarský, Ústecký a Liberecký. V těchto krajích se ve 3 klubech, osadách a oddílech sdružuje na 174 táborníků.Zajímavostí může být, že se jedná o nejmladší oblast v ČTU, neboť vznikla v roce 1992!
V sobotu vyšel v periodiku Deník rozhovor s naší náčelnicí Renatou „Rendy“ Švestkovou. Pan editor Vilém Janouš kladl Rendy otázky na téma táborů, které právě v sobotu odstartovaly.
Kalendář🗓️ dnes ukazuje pro všechny členy ČTU velmi významný den – dnes totiž slavíme Den tábornic a táborníků!Datum 29. června je z pohledu historie České tábornické unie významný z několika hledisek - před dlouhými 56 lety, právě v tento den v roce 1968, se na srdcové tábornické základně Slunečná paseka svolal ustavující sněm organizace a byl zvolen první náčelník Jan „Žanek“ Hochmann. 
Tento víkend 28. až 30. června proběhne v Lesním divadle v Řevnicích u Prahy očekávané finále festivalu Porta. Kořeny festivalu Porta sahají daleko do historie, až do roku 1967, kdy nadšenci country & western a trampské hudby přišli s nápadem takový festival uspořádat. Již dlouhá léta i Česká tábornická unie přispívá svým dílem k rozkvětu festivalu.Samotnému finále předcházely oblastní kola, ze kterých vzešli vítězové. Ti poměří své síly a nadání ve finále a jeden z nich nakonec odejde domů…
Přemýšlíte, čím si zpestřit prázdniny? Tak zkuste Letní keramickou školu, kterou pořádá Ateliér ČTU!Kdy: 4.-9. srpnaV kolik: od 9:00 do 18:00Kde: Ateliér ČTU, Kazašská 1426/6, Praha 10 – VršoviceČeká vás týden nabytý aktivitami, díky kterým se stanete zběhlejšími v práci s keramikou. Své výrobky si budete moct i odnést sebou domů!Kurzem vás navíc provede zkušená lektorka Květa.Více informací najdete tady.Tak neváhejte a přihlaste se!
V průběhu května a června se mnohé naše kluby a osady podílely na akcích pro děti z řad široké veřejnosti. T.K. Placatý kámen měl štěstí na hezké počasí, které vyšlo na Den dětí v Michálkovicích. Děti si tu mohly zkusit například střelbu z luku nebo různé tvoření.
Quattro Formaggi - společná výprava ve znamení čtyř sýrů, nebo snad čtyř oddílů? Andromeda, Cassiopeia, Čtyřlístek a Toulavý vítr spojily své síly v soutěži o nejschopnější kuchaře a o nejlepší pizzu. Soutěžily mezi sebou čtveřice namixované z členů různých oddílů.Tyto čtveřice kuchařů zastupujících věhlasné restaurace nejdříve musely prokázat, jak dokáží zvládnout provozní stres a projevit tak své organizační schopnosti. Pak měly za úkol našetřit dostatek peněz na nákup vybraných surovin, aby z…