Instruktoři z JČ se nyní můžou pyšnit Malou plackou

Mladí táborníci z Jihočeské oblasti absolvovali v květnu instruktorský kurz, tzv. Malou placku. Ta se konala na základně Dálava, kam se sjelo dohromady 18 účastníků a 6 zkušených lektorů. Jednalo se o mix instruktorů napříč jihočeskými kluby, tudíž páteční program se nesl především v duchu seznamovacích her, aby opadl počáteční ostych a další dny mohly ubíhat jak po másle. 

Sobotní dopoledne měl na starosti lektor Karel, který je seznámil s tím, jak správně sestavit hrací program pro děti. Po obědě se z úst Všezny dozvěděli menší základy k právu a k ekonomice. Následně lektorskou štafetu si převzala Jindřiška neboli „Šťáva“, která frekventanty zasvětila do tajů první pomoci. Poté se ke slovu dostala Ivík, která měla blok zaměřený na environmentální výchovu. Po večeři si ještě poslechli povídání od Lucky o historii ČTU. Nedělní program měla na starosti Lucka, která tématem o rizikovém chování u dětí završila celý kurz.

Na to, jak hodnotili kurz samotní účastníci, se můžete podívat tady a jak ho hodnotila samotná garantka kurzu Lucka se zas můžete podívat zde.