Děti z T.K. Kamzíci nejsou z cukru

Klub Kamzíků vyrazil na výpravu do Nového Města na Moravě, konkrétně na chatu Mercedeska. Než se k ní ale dostali, museli absolvovat dva přestupy, ale ty úspěšně zvládli a po příjezdu mohli začít sbírat dřevo na večerní oheň, u kterého si opekli buřty a zazpívali za doprovodu kytary. Následně se děti odebraly na kutě, aby načerpaly síly na zítřejší dobrodružství.

O sobotním ránu vzbudili vedoucí děti se slovy: „Vyrazíme na cestu a čeká nás noc venku. Zabalte se tak, abyste všechny věci unesly celý den na zádech.“ Po snídani se všichni vydali na cestu. Obědovou pauzu strávili na Pasecké skále. Následně pokračovali krásnou krajinou CHKO Žďárské vrchy. A aby se večer „nenudili“, tak těsně před spaním pod širákem je zastihla menší přeháňka. Tu ale v pohodě přečkali, neboť trvala chvilku, a nakonec se mohli odebrat do říše snů.

Po ranní budíčku děti pomocí šipek vyrazily pro ně zatím neznámo kam, až ale nakonec dorazili zpět na Mercedesku, kde už na ně čekala lahodná snídaně. Poté se všichni vrhli na závěrečné balení a po obědě se vydali na zpáteční cestu směr domov.