Cvrčci uspořádali první výpravu klubu

Na začátku dubna proběhla na Obůrce u Blanska úplně první akce nového klubu T. K. Cvrček! Víkend odstartovali na brněnském nádraží, odkud busem spolu vyrazili směr Obůrka. Z ní už to byl jen kousek na základnu a víkendová akce mohla započít!

Ocitli se zavření v muzeu a cílem bylo dostat se z něho ven. Oživlé muzejní exponáty je následně provázely celým víkendem. Na večer si zahráli různé a zábavné seznamovací hry, které nově vzniklý kolektiv stmelily dohromady. Ještě před spaním absolvovali také první zastávku v muzeu, a to pravěk s hrůzostrašným dinosaurem.

V sobotu následovala procházka po blízkém okolí. Celou cestou je doprovázel antický Říman, který jim zadával nelehké úkoly. Po poobědové siestě se objevili dva rytíři, kteří sháněli novou zbroj do nadcházejících bojů, a tak se rozhodli jim s výrobou brnění pomoct. U brnění se testovala jak odolnost, tak estetičnost. Se soumrakem čekala na malé cvrčky noční hra. Vydali se s rytířem Filipem na noční stezku, kde pomohli čínskému šamanovi najít jeho zlaté sošky. Odtud si odnesli i první část kódu k zamčeným dveřím muzea. Pomocí únikové hry získaly starší děti zbylou část kódu a úspěšně z muzea unikly!

Z muzea unikli, záhadou však zůstává… kdo je v něm vlastně zavřel? Vydali se proto s pomocí očitých svědků po stopách viníka. Stopy je nakonec zavedly až k samotnému pachateli, kterého nakonec i dopadli. Za zásluhy byl každý odměněn náhrdelníkem ve tvaru klíče, diplomem a sladkou odměnou.

Cesta zpátky uběhla rychle a bez sebemenších komplikací. Odjížděli celí nadšení a plní zážitků. Již nyní se těší na další společnou akci. Cvrčkům zdar!