Brontové uspořádali Kufrování

Oddíl T. K. Brontové z Týna nad Vltavou pořádal během jara 7. ročník závodu v orientačním běhu pro širokou veřejnost Kufrování. Závod je určen jak pro ostřílené běžecké a orientační specialisty, tak pro ty, kteří zatím žádnou zkušenost s orientačním během nemají.

V letošním ročníku si pro závodníky připravili trať typu scorelauf (závod na body), kdy každá kontrola v lese má přiřazenou známou bodovou hodnotu a záleží jen na běžci, které kontroly navštíví. Takových kontrol se v semeneckém lese nacházelo celkem 14. Maximální počet bodů, které mohli závodníci získat, bylo 67.

Přesně ve 14:00 odstartovalo do lesa 42 závodníků. Časový limit pro získání co nejvíce bodů byl přesně 50 minut. Přibližně po 47 minutách se v cíli začali objevovat první závodníci. Nejlépe si s tratí poradil ostřílený orientační běžec Martin Klíma, který sice navštívil všechny kontroly, ale kvůli nesplnění časového limitu byl penalizován 4 bodovou ztrátou a celkově tak získal 63 bodů. Z žen si nejlépe vedla Štěpánka Králová, která získala 43 bodů. Z dětí do 10 let zvládla nejlépe trasu Terezka Hrdinová, která získala úctyhodných 37 bodů, kategorii dětí 10 - 15 let ovládl František Minařík (67 bodů) a kategorii 15 – 18 let vyhrál Adam Nechvátal (67 bodů).

Brontové všem děkují za účast a těší na další ročník v příštím roce.